Имате прашање? Испратете ни порака

Слатко од тартуф
со лути пиперчиња (106г)

Состав: Црн Тартуф, Пиперки, Арома, Шеќер, Лимонска киселина

Нутритивни вредности зa 100g

Енергетска

вредност

1075 КЈ

/253 Kcal

Масти 0,36 %
од кои заситени < 0,2 %
Јаглехидрати 60,4 %
од кои шеќери 58,2 %
Протеини 2,05 %
Сол 1,1 %

За сите кои сакаат да експериментираат
со веќе познатите специјалитети и
вкусови. Овој производ се препорачува со
секакви видови печено месо.

Слични производи